Dziś po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zapraszamy również do włączenia się w akcję: ŚWĘTY KRZYSZTOF – 1 GROSZ ZA KILOMETR poprzez ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła.
W najbliższym tygodniu wspominamy: – we wtorek św. Martę, Marię i Łazarza; – w czwartek św. Ignacego z Loyoli; – w piątek św. Alfonsa Marię Liguoriego; – w sobotę Matki Bożej Anielskiej – można w tym dniu zyskać odpust zupełny tzw. odpust Porcjunkuli.
We wtorek po Mszy świętej spotkanie wspólnoty BETANIA i adoracja Pana Jezusa. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej do godz. 19.30. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a w I piątek sierpnia od godz. 17.00. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych – prosimy o cierpliwość, ponieważ będzie chodził 1 ksiądz. Wieczorem z racji I soboty po Mszy świętej różaniec.
Parafia świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie zaprasza w poniedziałek, 28 lipca na uroczystości ku czci świętego ojca Szarbela. Rozpoczęcie o godz. 17:30 różańcem z prośbami; następnie Msza św. i nabożeństwo przy relikwiach Świętego połączone z procesją eucharystyczną ulicami miasta.
1 sierpnia 2025 r. o godz. 17:00 w 81. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przed Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej odbędą się uroczystości patriotyczne, a tuż po nich po raz pierwszy w Rzeszowie koncert i wspólne śpiewanie piosenek powstańczych dla upamiętnienia bohaterów tego czasu. Rozpoczęcie koncertu o godz. 18:00 obok fontanny multiumedialnej.
Od 11 do 18 października planujemy parafialną pielgrzymkę jubileuszową do Rzymu. W programie między innymi: Wiedeń, jaskinia Postojna na Słowenii, Wenecja, Rzym i Watykan, Asyż, Padwa. Szczegółowy plan na stornie internetowej. Zapisy u ks. Krzysztofa.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Ks. Rubinowej. Prosimy o to na najbliższy tydzień mieszkańców ulicy Rubinowej od nr 11 do 25. Bóg zapłać również za prace wokół kościoła i plebanii panu Romanowi, panu Kazimierzowi, panu Józefowi i panu Janowi za zorganizowanie wywozu śmieci.
Zachęcamy jak zawsze do lektury czasopism katolickich.
Na koniec pomódlmy się za zmarłych: za ś. p. Adama Korbeckiego, którego pogrzeb będzie we wtorek 29 lipca o 10.30 i za ś. p. Marka Klisia, którego pogrzeb pogrzeb odbędzie się również we wtorek o godz. 12.30 – oba pogrzeby na Wilkowyi. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci.