MSZE ŚWIĘTE

Msze Święte
w niedziele:

7.45
10.00
11.30
16.30

 

Msze Święte
w pozostałe święta nakazane:

6.30
18.00

 

Msze Święte
w dni powszednie:

6.30
18.00

 

NABOŻEŃSTWA

Różaniec

W październiku o godz.18:30

Droga Krzyżowa

W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 oraz 19.00

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

Niedziela 7:00

Różaniec

W październiku o godz. 18.30
13 dnia miesiąca od maja do października różaniec fatimski o godz.17.00

Gorzkie Żale

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W każdą środę po Mszy Świętej

Nabożeństwo Majowe

w maju o godz. 18.30

W niedzielę oraz inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymywać się od wykonywania tych prac i zajęć, które: utrudniają oddawanie Bogu czci, przeżywanie radości właściwej dniowi świątecznemu, utrudniają korzystanie z należytego odpoczynku duchowego i fizycznego (kan. 1247 KPK).

Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim (nie tylko rzymskim), bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego (kan. 1248 KPK).

Jeśli z braku kapłana lub z innej poważnej przyczyny nie można uczestniczyć w Eucharystii, zaleca się bardzo, ażeby wierni brali udział w liturgii Słowa, gdy jest ona odprawiana w kościele parafialnym lub innym świętym miejscu według przepisów wydanych przez biskupa diecezjalnego, albo poświęcali odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinie lub grupach rodzin (tamże, §2).

Lista świąt nakazanych

 • -Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok (1 I)
 • -Objawienie Pańskie (6 I)
 • -Wniebowstąpienie Pańskie – w VII Niedzielę Wielkanocy (nie czwartek!)
 • -Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało (czwartek po -Uroczystości Trójcy Przenajświętszej)
 • -Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – Matki Boskiej Zielnej (15 VIII)
 • -Wszystkich Świętych (1 XI)
 • -Boże Narodzenie (25 XII)
 • -Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało (czwartek po -Uroczystości Trójcy Przenajświętszej)
 • -Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – Matki Boskiej Zielnej (15 VIII)
 • -Wszystkich Świętych (1 XI)
 • -Boże Narodzenie (25 XII)