3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.04.2026r.

  1. Pod hasłem „Odważnie głosić Ewangelię Boga”, w Kościele katolickim w Polsce już po raz XVIII obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Rozpoczyna go Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem wspólnotowej lektury będą tym razem Pierwszy i Drugi List św. Pawła do Tesaloniczan, Pierwszy i Drugi List św. Pawła do Tymoteusza oraz List św. Pawła do Tytusa. Zachęcamy do tego, by sięgnąć do tych tekstów w indywidualnej modlitewnej lekturze Biblii w tym tygodniu.

  1. W najbliższych dniach wspominamy:

– w czwartek uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski;

– w sobotę święto św. Marka Ewangelisty .

  1. Spotkania w tygodniu:

– we wtorek spotkanie wspólnoty BETANIA;

– w czwartek o 18.00 na plebanii próba scholii, a po Mszy św. wieczornej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu;

– w piątek po Mszy św. adoracja prowadzona przez wspólnotę intronizacyjną oraz spotkanie OAZY.

  1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.30 będzie miało miejsce przyjęcie nowych ministrantów do LSO. Także za tydzień w niedzielę będziemy gościć wolontariuszy z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, którzy przeprowadzają w parafiach Rzeszowa zbiórkę do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Gorąco zachęcamy do wsparcia tego dzieła.
  2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na cele parafialne. Dziękujemy także za ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła mieszkańcom ul. Jaspisowej. Na najbliższy tydzień prosimy o to mieszkańców ul. Jaspisowej numery od 44 do końca.
  3. Zachęcamy do lektury nowych numerów czasopism katolickich.
  4. Intencje Mszalne 20 – 26 kwietnia 2026r.

Comments are closed.