wielki post

• Sobota -13.04 Krasne Wniebowzięcia MB i
  • O. Pijarzy – Wilkowyja Św. Józefa Kalasancjusza
  • Wielki Poniedziałek -15.04 Słocina Św. Rocha
  • Wielki Wtorek – 16.04 Pobitno Św. Józefa Sebastiana Pelczara.

7879137.3

4 kwietnia o godz. 19  odbędzie się specjalny pokaz filmu: „Miłość i miłosierdzie”. Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem i producentem filmu – Michałem Kondratem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych na spotkanie do kina Zorza

O filmie:    Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.

tr

OGÓLNOPOLSKIE NOCNE CZUWANIE_KALISZ 2019

DKWspólnota DOMOWY KOŚĆIÓŁ zaprasza.  Może to miejsce jest właśnie dla Ciebie?!

Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj Film.
Zaczarowany ogród. – Czym jest wspólnota domowego kościoła?
Zapytajcie nas, chętnie odpowiemy na wasze pytania.  Kontakt u ks. proboszcza.

images-1 Święty Augustyn powiedział:  Śpiew to wyraz radości, a ściśle mówiąc – wyraz miłości oraz ” Kto śpiewa, ten się dwa razy modli”

Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Spotykamy się co tydzień w czwartki po mszy św.

maryjaOdmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata.

Słowa Matki Bożej wypowiedziane w Fatimie 13 maja 1917 r.
Różaniec fatimski w naszym kościele odmawiany jest od maja do października o godz 17.00,rozaniec
13-tego dnia miesiąca.
Więcej na temat dlaczego modlitwa wynagradzająca jest tak ważna dowiesz się m.in TUTAJ

mb