11 Listopada

Narodowe Święto Niepodległości!

11-listopadaW 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska stała się wolnym krajemPo latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych (Listopadowym 1830 i Styczniowym 1863),  zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu  wywalczyli wolność. Ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski – Józef Piłsudski.

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w 1937 roku. Od roku 1939 do 1989 obchodzenie tego święta było zakazane.
Po upadku rządów komunistycznych nabrało szczególnego znaczenia i jest dniem wolnym od pracy.

rozaniecOdmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata.

Słowa Matki Bożej wypowiedziane w Fatimie 13 maja 1917 r.
Różaniec w naszej parafii w październiku codziennie o godz. 18.30
1krol-jezus

ZAPRASZAMY NA REKOLEKCJE INTRONIZACYJNE

NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

W DNIACH 22 – 25 PAŹDZIERNIKA 2017R.

zaproszenie – kliknij aby zobaczyć więcej

Takiego wydarzenia w Rzeszowie jeszcze nigdy nie było!

IX KRAJOWY KONGRES POLSKIEJ FEDERACJI ‚PUERI CANTORES’

DA PACEM, DOMINE, IN DIEBUS NOSTRIS

Pod tym hasłem w dniach 7-10 września 2017 roku, po raz pierwszy w Rzeszowie, odbył się IX Krajowy Kongres Polskiej Federacji ‚Pueri Cantores’, w którym udział wzięlo ponad 30 chórów z całej Polski i chóry z zagranicy m.in. z Łotwy, Litwy, Ukrainy i Węgier .

A tak było m.in.:

Hymn Kongresu – Kliknij aby posłuchać

Koncert galowy – Kliknij aby obejrzeć

1502888520921

15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wniebowzięcia Matki Bożej

Zobacz zdjęcia

P1010396.JPGOdpust parafialny 27 czerwca – Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy należy do najbardziej znanych wizerunków Bogarodzicy na świecie. Jakie jest pochodzenie i symbolika tego obrazu?

Więcej o kulcie Matki Bożej Nieustajacej Pomocy