Wydarzenia

P1010396.JPGOdpust parafialny 27 czerwca – Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy   

Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy należy do najbardziej znanych wizerunków Bogarodzicy na świecie. Jakie jest pochodzenie i symbolika tego obrazu?

 

Więcej o kulcie Matki Bożej Nieustajacej Pomocy

Zobacz również

Obejrzyj zdjęcia


Zapraszamy na Koncerty  muzyki organowej:

1koncert-organowy

 


p10704244 maja – wspomnienie św. Floriana – patrona naszej Parafii –odbył się Odpust parafialny.

 Zobacz zdjęcia

 

 


W niedzielę, 30 kwietnia rozpoczął się IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku po raz pierwszy Niedziela Biblijna zostanie połączona z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, który będzie przebiegał pod hasłem “Weź i czytaj”.

Organizatorzy tym razem zachęcają do podjęcia szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem z “Listu św. Pawła do Galatów”.

 Czytaj tutaj

 


krolowa-polski3 maja Święto Matki Bożej Królowej Polski – Msze św. w naszej Parafii w porządku niedzielnym. Po mszy św. o godz. 16.30 nabożeństwo majowe.

3 maja obchodzimy również Święto Konstytucji. Zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r.
Co ciekawe, od 1946 roku aż do roku 1990 świętowanie tego dnia było zakazane przez władze. 2 maja obywatele musieli zdejmować flagi, tak aby 3 maja nie było ich widać. Pierwsze uroczyste obchody święta 3 maja w Warszawie na Placu Zamkowym w 1990r. odbywały się w obecności ówczesnego prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego.

Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Była ona drugą konstytucją w świecie – po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r. – spisaną ustawą tego typu. Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki , Hugo Kołłątaj , któremu przypisuje się ostateczną jej redakcje.

„Religią narodową panującą jest i będzie wiara święta rzymska katolicka ze wszystkiemi jej prawami.[…]. Że zaś ta sama wiara święta przykazuje nam kochać bliźnich naszych, przeto wszystkim ludziom, jakiegokolwiek bądź wyznania, pokój w wierze i opiekę rządową winniśmy i dlatego wszelkich obrządków i religij wolność w krajach polskich, podług ustaw krajowych, warujemy.”- wyjątek z Konstytucji 3 maja


indeks

2 maja   Wywieś Flagę!

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Z tej okazji zachęcamy do wieszania na domach i w miejscach pracy flagi narodowej. Niech będzie ona symbolem naszego patriotyzmu. – Święto Flagi Rzeczypospolitej ustanowiono 20 lutego 2004 roku. Od tego roku flagę narodową można również wieszać każdego innego dnia, zarówno na domach, budynkach firmowych, jak i siedzibach instytucji, nie ma w tym względzie żadnych ograniczeń – wyjaśnia Poseł na Sejm RP Andrzej Gut-Mostowy. Dlaczego święto flagi obchodzone jest akurat 2 maja? To właśnie tego dnia polscy żołnierze zdobywający Berlin zatknęli flagę na kolumnie zwycięstwa w Berlinie. Po drugie, w czasach PRL, 2 maja obywatele mieli nakaz zdejmowania flag, tak aby nie były one wywieszone podczas nieuznawanego przez władze święta 3 maja. – Dziś nie mamy już żadnych ograniczeń w wyrażaniu naszego szacunku dla polskiego symbolu narodowego. Zachęcam więc Państwa do pokazania, jak ważny jest to symbol dla każdego z nas.


Triduum Paschalne p1060858

 

pobraneWielki  Czwartek – Dzień Kapłański

Wielki Czwartek jest czasem szczególnym. Wspominamy Ostatnią Wieczerzę Jezusa z uczniami i ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa. To właśnie dzisiaj modlimy się za naszych Kapłanów, którzy przed laty nie bali się odpowiedzieć Jezusowi, gdy prosił by poszli za nim. „Pójdź za Mną…”  Takie wezwanie słyszy dzisiaj każdy z nas. Każdy z nas jest powołany. Powołany do życia w kapłaństwie, do życia w małżeństwie, samotności czy zakonie. I właśnie Wielki Czwartek jest czasem, gdy powinniśmy zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad swoim powołaniem. Zastanowić się nad tym, czy wybrana przez nas droga jest właściwa. 

W Wielki Czwartek dziękujemy księżom pracującym w naszej parafii, a w szczególności księdzu Proboszczowi Józefowi Kandeferowi za duszpasterski trud i wysiłek jaki wkłada w prowadzenie swoich wiernych Jego ścieżką. Życzymy Wam by Wasze Kapłaństwo stanowiło jedność z kapłaństwem Jezusa Chrystusa. Niech codzienne trudy i zmagania przepełnia Boża łaska. Niech ona przemienia serce, dodaje odwagi i prowadzi drogami codzienności kapłańskiego powołania. A rozważanie największych tajemnic wiary niech stanie się okazją do odnowienia naszej więzi ze Zmartwychwstałym, Źródłem miłości i nadziei, Panem życia i śmierci. Niech Tajemnica zmartwychwstania na nowo napełni Was nadzieją życia wiecznego i umacnia w pokonywaniu trudów, jakie przynosi codzienność i niech rozświetla każdy dzień aż do pełnego chwały spotkania z Chrystusem.

Wdzięczni parafianie           

Ofiarujemy też modlitwę:

Maryjo Matko Chrystusa,
Matko kapłanów, Królowo Apostołów.

Przychodzimy dzisiaj do Ciebie, by zawierzyć Tobie,
kapłaństwo naszych, synów i braci, przyjaciół i tych,
z którymi dzięki ich pracy łączą nas więzy serdeczne.

Dziękujemy przez Ciebie, Matko, dobremu Bogu
– za ich posługę,
– za przepowiadanie Dobrej Nowiny,
– za codzienny cud miłości ołtarza do tego świata ,
– za pośrednictwo w dziele pojednania i przebaczenia,
– za obecność w chwilach cierpienia i przejścia z tego świata do domu Ojca,
– za ich modlitwę i wiarę,
– za pielgrzymowanie wersetami brewiarzy w stronę ludzkich spraw…

Matko kapłanów, nasza Matko, Tobie zawierzamy każdego z nich,
– niech trwają w jedności z Chrystusem.
Amen.


piesni-wielkopostne

podkarpackie-misterium-wielkopostne-premiera-2017
Wielkopostne Rozmyślania o Bożym Umęczeniu – Edycja 2017

„Wielbij, duszo, Pańskie Rany, które Jezus ukochany, które Jezus ukochany
cierpiał dla Twojej miłości, znosząc z ciebie nieprawości, znosząc z ciebie nieprawości.
Podawaj Im wszelkie dzięki, pamiętając na Ich męki, pamiętając na Ich męki.”

Wielbij duszo, od słów Pobudki z Gorzkich Żalów rozpoczyna się Podkarpackie Misterium Wielkopostne.
Koncert oparty na Stacyjach Jerozolimskich – Drodze Krzyżowej odnalezionej w miejscowości Niewodna,
przez Bartosza Gałązkę – naszego, podkarpackiego Kolberga.
To nie będzie zwykły koncert.
Droga przez Mękę Jezusa Chrystusa została zobrazowana śpiewem tradycyjnych pieśni z Podkarpacia.
Całość została uzupełniona pieśniami staropolskimi, tworząc jedną, spójną całość.
Korzenne brzmienia potęguje dźwięk średniowiecznej liry korbowej
Pukamy do wyobraźni słuchacza, wspólnie wyruszamy na Drogę Krzyżową.
Zanurzamy się w otchłań cierpienia, aby odnaleźć na jej dnie swoje słabości
i powrócić napełnieni nową nadzieją, oczekując światłości Zmartwychwstania.
Słowo wprowadzenia do Misterium wygłosi Bartosz Gałązka.

Zapraszamy w piątek 7 kwietnia o godz. 20.00 do kościoła pw Św. Jana Kantego w Ustrobnej
Ks. Artur Progorowicz
Barbara Bator & Zespół Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli

Zapraszamy na stronę parafii w Ustrobnej
http://www.ustrobna.pl/

Zapraszamy do wysłuchania pieśni pasyjnych z Podkarpacia
http://www.voxangeli.pl/wiesci/327-piesni-pasyjne-z-podkarpacia

Wielkopostne Rozmyślania o Bożym Umęczeniu – Program Edycji 2017
http://www.voxangeli.pl/wiesci/383-wielkopostne-rozmyslania-o-bozym-umeczeniu-program-edycji-2017


Bierzmowanie 4.03, godz.10.00, w parafii św. J.S.Pelczara.

 

 


50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu 

aa

 


Musical o życiu bł. s. Julii Rodzińskiej

imagesW imieniu sióstr Dominikanek już dziś serdecznie zapraszamy na musical
pt.  Miłość zmartwychwstała.

Musical będzie wystawiony w Domu Diecezjalnym Tabor przy ul. Połonińskiej, 25 lutego o godz. 19. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w zakrystii oo.Dominikanów, rezerwacja pod numerem telefonu: 691052569..

Występują Chór pw. św. Cecylii ze Środy Wielkopolskiej i Chór pw. św. Jadwigi Królowej z Wrześni.  W roli siostry Julii Natalia Pajszczyk. 

Autorką libretta jest dominikanka s. Benedykta, kompozytorem– Przemysław Piechocki-absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu  , a reżyserem – Sylwester Różycki – aktor z Wrocławia.

Musical,w którym bierze udział 50 osób jest oceniany jako bardzo ciekawy, nowatorski i dynamiczny. Przemysław Piechocki zapewnia, że dzięki spektaklowi poznamy nie tylko postać s. Julii i Jej losy, ale także zadamy sobie ważne pytania: o życie, jego sens i wartość, granice poświęcenia i otwartość na drugiego człowieka.

Preludium do musicalu o bł. s. Julii Rodzińskiej OP – namiastka tego co się będzie działo

 Film o błogasławionej

 

sdch2017


 

Orędzie Papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego 11 lutego 2017 r.

 

 

 


ikony-ppp


agata„Chleb i sól św. Agaty od ognia ustrzeże chaty”

W wielu kościołach 5 lutego we wspomnienie św. Agaty święci się sól, chleb i wodę. Za wstawiennictwem świętej mają one chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.

Poświęcony chleb matki ofiarują dzieciom, gdy te opuszczają dom rodzinny wyjeżdżając do szkoły lub na emigrację. Zdarza się, że kierowcy poświęcony chleb umieszczają w swoich samochodach

Dlaczego poświęca się sól? Tłumaczy to piękna legenda związana ze św. Agatą. Przed przeszło trzystu laty w krakowskich składach niedaleko Bramy Grodzkiej wybuchł groźny pożar, miasto uratowała od zagłady pewna stara żebraczka, rzucając w płomienie sól św. Agaty, co sprawiło, że ogień zgasł. Chciała by rajcowie miejscy ufundowali kościół ku czci tej, której zawdzięczali ocalenia miasta. Rajcy zobowiązali się do wybudowania świątyni, jednak nie dotrzymali słowa.


 

 


szopka 1

Najlepsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość wszystkim Parafianom składa ks. Proboszcz


spowiedzAdwentowa spowiedź  parafialna  w sobotę 17.12.2016r.

od 9.00 – 10.15 

i od 10.45 – 12.00

po południu

od 15.00 – 16.15 

i od 16.45 – 18.00


swieca

 

Parafialny zespół Caritas włączył się jak co roku w akcję pomocy potrzebującym.

zobacz zdjęcia

W ramach 22. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzonych w tym roku zostanie ponad 3 mln świec, które znajdą się na stołach w całej Polsce. Dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Środki rozdysponowane zostaną przez diecezjalne Caritas wśród świetlic socjoterapeutycznych, na dożywianie, pomoc w edukacji i letni wypoczynek.

Akcję można wesprzeć nabywając wigilijną świecę Caritas, wysyłając SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub przez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Szczegóły na stronie www.wigilijnedzielocaritas.com.


p1050475
8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny liturgię roratnią w naszej parafii ubogacił chór pracowników służby więziennej „Sursum Corda”.   Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymały Medaliki.
maryja

 8 grudnia – 12.00 – 13.00
Godzina Łaski
a

P1050043.JPGW uroczystość Chrystusa Króla grono ministrantów  powiększyło się o kolejnych członków: Jakuba, Tomasza, Macieja, Adriana, Sylwestra.
Gratulujemy i życzymy wielkiej gorliwości w służbie Chrystusowi i parafii. 

 


Nabożeństwo Różańcowe z wypominkami za zmarłychrozaniec

W dni powszednie po Mszy św. o godz.18.30,

a w niedzielę o godz. 16.00.


 

 

395565_iwfb_dp16_final_a4__80616page001_34

W niedzielę, 9 października, obchodziliśmy XVI Dzień Papieski. W całej Polsce odbywały się  liturgie, nabożeństwa, czuwania modlitewne, medytacje oraz konferencje poświęcone nauczaniu Ojca Świętego. Aspekt charytatywny tego dnia to przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.


 


wierzę

 

 

Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczęty!  Życzymy wszystkim uczniom wielu darów Ducha Świętego i Bożej Łaski na każdy dzień.

 

 

 


 W niedzielę 26 czerwca ks. biskup Jan Wątroba udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu Bierzmowania.

bierzmowanieBierzmowanie jest kolejnym spośród sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu.

Nazwa sakramentu pochodzi od łacińskiego słowa confirmatio, które oznacza potwierdzenie. Etymologia polskiego słowa pochodzi od staropolskiego słowa bierzmo, które oznacza belkę podtrzymującą strop domu. Sakrament bierzmowania jest więc sakramentem umacniającym i podtrzymującym życie w wierze.

W obrzędzie bierzmowania najważniejszym znakiem jest namaszczenie krzyżmem, które jest pieczęcią Ducha Świętego. Chrześcijanin przyjmujący ten sakrament decyduje się na całkowitą przynależność do Chrystusa i oddanie się na Jego służbę. To znamię Ducha jest także znakiem obietnicy Bożej opieki.

Skutkiem sakramentu jest specjalne wylanie Ducha Świętego. Bierzmowanie przynosi wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej. Ściślej jednoczy z Chrystusem, pomnaża dary Ducha Świętego, umacnia więź z Kościołem oraz udziela specjalnej mocy do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem. Znamię tego sakramentu, podobnie jak chrztu, jest niezacieralne.

KKK 1289

To namaszczenie wyjaśnia imię „chrześcijanin”, które znaczy „namaszczony” i bierze początek od imienia samego Chrystusa, „którego Bóg namaścił Duchem Świętym”.

 

 


 


Boże Ciało. 

Wieczorem w Parku Sybiraków wielka modlitwa uwielbienia i radości – Koncert „Jednego Serca, jednego Ducha”.

Przyjdź i raduj się!!

Nie możesz przyjść –  Wejdź i bądź jednak z nami!4 maja – wspomnienie św. Floriana – patrona naszej Parafii – Odpust parafialny. Uroczysta Msza św. z procesją o godz. 18.00


3 Maja w SP- zobacz zdjęcia

 


 

 

P1000099.JPG Piątek 22.04 – po Mszy św. rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu – Wspólnota Intronizacji zaprasza wszystkich parafian do udziału w adoracji.

 

 

 


 

 Plan spowiedzi wielkopostnej w Dekanacie


logo_sdm

 


DSC0054656d0c076158e6.JPG

Rekolekcje za nami…

Zobacz jak je przeżywaliśmy!

Nie zatwardzajmy serc
Zbawienia nadszedł czas
Gdy Chrystus puka w drzwi
Może ostatni raz.

 


wielki postRekolekcje Wielkopostne

w naszej Parafii odbędą się w dniach 25 – 28. 02. 2016 r.

Plan rekolekcji


 


 

Czym jest ADWENT?
To czas, kiedy wierni oczekują na powtórne przyjście Zbawiciela – narodziny Jezusa Chrystusa. Na adwent składają się cztery niedziele adwentowe. W okresie adwentu kapłan zakłada do Mszy świętej ornat, czyli szatę w w kolorze fioletowym, symbolizującym czas pokuty i przygotowania się do jednego z najważniejszych świąt, czasu pojednania z Bogiem i ludźmi. Każdy powinien poświęcić czas na modlitwę, post i jałmużnę. W tym czasie powinno także powstrzymać się od hucznych zabaw.W okresie ADWENTU w kościele odprawiane są roraty, czyli msze święte ku czci Marii Panny, na pamiątkę tego, że przyjęła nowinę od archanioła Gabriela zwiastującego, iż zostanie Matką Syna Bożego.  Charakterystycznym elementem Rorat jest zapalanie specjalnej świecy ozdobionej białą wstęgą. Świeca ta umieszczana jest w pobliżu ołtarza jedynie w Adwencie. Symbolizuje Najświętszą Maryję Pannę.  W niektórych parafiach dzieci przychodzą na msze z zaświeconymi lampionami.
W Kościele Katolickim w pierwszą niedzielę adwentu rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny.

maryja
 8 grudnia – Godzina Łaski
a

W uroczystość Chrystusa Króla grono ministrantów  powiększyło się o czterech członków – Krzysztofa, Przemysława, Karola i Dominika. Gratulujemy i życzymy wielkiej gorliwości w służbie Chrystusowi i parafii. 

 


11 Listopada

Narodowe Święto Niepodległości!http://www.gimnazjumsiolkowice.pl/pliki/images/swieto_niepodleglosci_witamy6105m.gif

W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska stała się wolnym krajem. Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych (Listopadowym 1830 i Styczniowym 1863),  zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu  wywalczyli wolność. Ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski – Józef Piłsudski.

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w 1937 roku. Od roku 1939 do 1989 obchodzenie tego święta było zakazane.
Po upadku rządów komunistycznych nabrało szczególnego znaczenia i jest dniem wolnym od pracy.

A tak świętowano w szkole


 

Pamiętajmy o spowiedzi i Komunii św. za zmarłych i zyskujmy w ich intencji ofiarowane odpusty. Polecajmy ich w modlitwach.

Co to jest ODPUST i jak go UZYSKAĆ ?

 


1Król jezus30 X odbyło się spotkanie parafialnej Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa,  obecni  przybliżyli  ideę Intronizacji, podkreślili jej ogromne znaczenie oraz gorąco będą zachęcać innych do włączenia się w tę akcję.

22 sierpnia gościliśmy O. Marka – misjonarza z Paragwaju, który przybliżył nam specyfikę trudnej i niebezpiecznej pracy misyjnej oraz przerażającą sytuację małych Paragwajczyków. 

Zespół „Złota Nuta” z Ukrainy na czele z solistką Filharmonii Wołyńskiej zachwycającym wykonaniem wielu utworów m.in. „Ave Maryja” ubogacił nasze serca. Zobacz zdjęcia

 


 

 


09.08 o godz. 11.30 z racji ślubów zakonnych Renata Zawadzka (Siostra Gracjanna) miała w naszej parafii Mszę sw.dziękczynną.   Należy do zgromadzenia S. Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego – Sercanek. Złożyła śluby wieczyste 2.08. 2015 r. w Krakowie – tam też obecnie pracuje w Kurii Archidiecezji. Zobacz zdjęcia


 

28.06.2015r. uczestniczyliśmy w Mszy św. prymicyjnej ks. Mikołaja Łuczyńskiego z Chmielnika na Ukrainie. Na koniec ks. prymicjant udzielił wszystkim specjalnego błogosławieństwa. Zobacz zdjęcia


 

Poświęcenie domu dziennego wsparcia -Otwarty Umysł- ul. Potockiego 1  Zobacz zdjęcia, 


 

Jubileusz 50 lecia Kapłaństwa Ks. Stanisłwa i 25 lecia ks. Krzysztofa  Zobacz zdjęcia, 

 


P1730008.JPGZakończenie Oktawy Bożego Ciała

Zobacz zdjęcia

 

 

 


Festiwal Wiary  Zobacz zdjęcia, 

Dowiedz się więcej

 


Uroczystość Bożego Ciała zgromadziła liczne rzesze parafian. bilde

Zobacz zdjęcia

 


W gościmy w naszej parafii ks. Bogusława pracującego na Ukrainie. Dziękujemy za skierowane do nas Słowo Boże i wspólną modlitwę. Zobacz zdjęcia


29.05 zmarła śp. Maria Konewał. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 2.06 o godz. 14.30 na Wilkowyi. Rodzinie składamy kondolencje.


24 i 25.o5. 2015r. powitaliśmy w naszej Wspólnocie troje dzieci: Zofię Antoninę, Jana Eugeniusza oraz Franciszka Jana.


photo_tlo

 24 maja (w niedzielę) oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 10.00 sprawował  „Katedralny Chór Chłopięco Męski PUERI CANTORES RESOVIENSES”.  

Zobacz zdjęcia

Więcej o chórze

 


 

M A J – Miesiąc Maryi  Ikony PPS


 

26.o4. 2015r. powitaliśmy w naszej Wspólnocie dwoje dzieci: Igora Szymona oraz Antoniego Karola. Zobacz zdjęcia

 


Trwa remont kościoła. Zobacz zdjęciazdjęcia2,zdjęcia3,zdjęcia4,    zdjęcia cd.,    zdjęcia5


13 .04  zmarł śp. Stefan Niemiec. Pogrzeb odbył się na Wilkowyi. Rodzinie składamy kondolencje. Zobacz zdjęcia


W Poniedziałek Wielkanocny powitaliśmy w naszej Wspólnocie dwoje dzieci: Wiktorię Patrycję oraz Wojciecha. Zobacz zdjęcia


imagesAlleluja, alleluja, Wesoły nam dziś dzień nastał
bo Chrystus Zbawiciel Zmartwychwstał!

Radosnej i spokojnej Wielkanocy,
niech ten czas wypełni Nasze serca pokojem i nadzieją,
Niezapomnianych chwil przy Wielkanocnym stole,
spędzonych z najbliższą rodziną i bliskimi.
Niech Duch Święty zawita w Nasze serca, napełni je radością i pozostanie w Naszej Parafii.
Wesołego Alleluja!


Wielki Tydzień – Plan Adoracji


21 marca zmarł śp. Tadeusz Łyczko.  Pogrzeb odbędzie się we wtorek 24.03 o godz.12.30 na Wilkowyi. Rodzinie składamy kondolencje. Różaniec jutro (w niedzielę 22.03) o godz. 15.00 w kościele. Zobacz zdjęcia

Cześć Jego Pamięci.


21 marca w kościele p.w. bpa J.S. Pelczara w Rzeszowie  ks. Biskup E. Białogłowski udzielił młodzieży z naszej parafii sakramentu Bierzmowania  Zobacz zdjęcia


19 marca kapłani spotkali się na comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu w Strażowie. Zobacz zdjęcia


Trwa remont w Domu Parafialnym. Zobacz zdjęcia


15 marca – kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali. Gościliśmy w Parafii przedstawicieli Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa diecezji rzeszowskiej którzy przybliżyli nam ideę Intronizacji, podkreślili jej ogromne znaczenie oraz gorąco zachęcali do włączenia się w tę akcję. Dowiedz się więcej
Zobacz zdjęcia


14.03 w Handzlówce pożegnaliśmy śp. Alfredę Kuźniar– mamę Pana Piotra Kuźniara naszego parafianina.  Rodzinie składamy wyrazy współczucia.  Zobacz zdjęciaParafia Handzlówka.


14 .03  zmarł śp. Bronisław Radoń. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 17.03 o 11.30 na Wilkowyi. Rodzinie składamy kondolencje. Różaniec jutro (w niedzielę 15.03) o godz. 18.00 ul. Grafitowa 8, w domu rodzinnym.

Cześć Jego Pamięci.


images spowiedz

 

Plan spowiedzi w dekanacie

 

 


13 marca Drogę Krzyżową prowadzili członkowie Kręgu Rodzin oraz schola.  Zobacz zdjęcia


7 marca w Seminarium Duchownym odbyła się kongregacja katechetyczna dla kapłanów diecezji rzeszowskiej, poświęcona małżeństwu i rodzinie pt. Misja Kościoła wobec narzeczonych, małżeństw i rodzin we współczesnym świecie.

Spotkanie podsumowuje w diecezji efekty  rzymskiego Synodu  oraz przygotowuje księży i wiernych do wypełnienia drugiej części ankiety o kondycji rodziny i społeczeństwa, którą przekazał kościołowi papież Franciszek.  Spotkaniu przewodniczył bp Jan Wątroba, a gośćmi i jednymi z prelegentów  spotkania byli  Jolanta i Grzegorz Frankowscy z Krakowa, którzy podzielili się z uczestnikami spotkania doświadczeniami działania w Ruchu Spotkania Małżeńskie.

– Zależy nam, by duszpasterze zdali sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w pracy parafii pełnią rodziny, bez nich nie bedziemy mieli szansy na kształtowanie młodego pokolenia, więc ważne jest to, by zapraszać małżonków do wspolpracy w duszpastrstwach parafialnych – mówi ks. Marcin Jaracz, diecezjalny Duszpasterz Rodzin

– Chcemy się dzielić tym czym żyjemy, przedstawić nasz ruch i zachęcić  duszpasterzy do otwartości i współpracy  – mówi Grzegorz Frankowski z ruchu Spotkania Małżeńskie. (za relacją I. Kosztyly z Radia Vija)  Zobacz zdjęcia


 

6 marca w piątek  nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadziła młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Po jej zakończeniu poświęcone zostały Krzyże, które otrzymują jako sztandar wiary i pamiątkę sakramentu, który przyjmują jako wezwanie, by Go nosić z odwagą Ucznia Chrystusa, który na krzyżu zwyciężył zło, grzech i szatana.   Zobacz zdjęcia, Zobacz zdjęcia


logo_sdm

 

ŚDM


Zmarł ks. infułat Józef Sondej.

27 lutego zmarł ks. infułat  Józef Sondej. 28 lutego skończyłby 101 lat.
4 marca odbył się pogrzeb na Cmentarzu Wilkowyja.   Zobacz zdjęcia

Ks. Józef Sondej wśród lauretaów nagrody IPN „Świadek Historii”    Dowiedz się więcej


Przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne.  To czas, w którym przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Słuchamy konferencji dla nas głoszonych, modlimy się, śpiewamy. Podczas tych rekolekcji możemy na nowo poznać Jezusa, odnaleźć swój cel w życiu, zmienić siebie i zacząć życie od nowa.

Przyjdź i spotkaj się z Jezusem!. Zobacz zdjęcia3 dzień Rekolekcji


W ostatnim czasie odeszli na wieczny spoczynek śp. Marian Krowiak i Jan Hus  Zobacz zdjęcia


„Gorzkie Żale przybywajcie ……” – Nabożeństwo Gorzkich Żali w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu  zgromadziło sporą grupę Parafian, kazanie pasyjne wygłosił ks. Grzegorz Wojnar. Zobacz zdjęcia


Szanownym złotym Jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i kolejnych jubileuszy. Zobacz zdjęcia


Ogłoszenia dla Bierzmowanych

Spotkanie z ks. Waldemarem Dopart – delegatem biskupim od bierzmowania 07.03. 2015 sobota -18.00 Msza św. i konferencja dla kandydatów.


Malowanie kościoła


P1670680.JPG

 

13 lutego odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy most w Rzeszowie. Zobacz zdjęcia

 

 


 

11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. We mszy św . o godz 8.00 połączonej z Sakramentem Namaszczenia Chorych uczestniczyło ponad 100 chorych z naszej Parafii.  Zobacz zdjęcia

 


agata

 


duch sw
21 marca młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania w kościele p.w. św. Józefa Sebastiana Pelczara.


 

krzyz

W dniach 26.02 – 1.03.2015r. odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. Plan rekolekcji w zakładce „Ogłoszenia”.

 


 

P1670311.JPG

 

2 lutego obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) Zobacz zdjęcia

 


P1670209

 

W szkole Podstawowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zobacz zdjęcia


P167002654c3b181469b3.JPG

 

W Szkole Podstawowej  odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Zobacz zdjęcia


P166088054c52e800ee06.JPG

 

Oprawę mszy świętej 18 stycznia zapewnili członkowie Kręgu Rodzin i Schola parafialna. Zobacz zdjęcia

 


P1660751.JPG

 

14 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe Parafialnego zespołu Caritas. Zobacz zdjęcia

 


P1670004.JPG

 

18 stycznia 2015r. odbyło się parafialne spotkanie opłatkowe. Zobacz zdjęcia

 


P1660716.JPG

 

11 stycznia 2015r. w Osiedlowym Domu Kultury odbył się wieczór kolęd. Mieszkańcy osiedla mieli okazję zaprezentować swoje rozliczne talenty. Zobacz zdjęcia

 


P1660632.JPG

 

6 stycznia 2015r. odbyło się spotkanie opłatkowe członków Akcji Katolickiej. Zobacz  zdjęcia

 


P1660519

 

Dnia 28 grudnia 2014 r. odbył się opłatek Kręgu Rodzin i Scholi.  Zobacz zdjęcia

 


P1660530.JPG

 

Dnia 29 i 30 grudnia 2014 r. odbył się opłatek Oazy Dzieci Bożych i Służby Liturgicznej Ołtarza.  Zobacz zdjęcia

 


P1660490

 

W Niedzielę Świętej Rodziny oprawę Mszy świętej zapewnili członkowie Kręgu Rodzin. Zobacz zdjęcia

 


P1650817.JPG

Odbył się pogrzeb Pani Melanii Kowalskiej. Była ona odznaczona medalem Yad Vashem The Holocaust Martyrs’ and Heroes’ Remembrance Authority. Zobacz zdjęcia

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_Waszem