Adres: ul. Bursztynowa 1
ks. Proboszcz Józef Kandefer

Czynna zawsze po Mszy świętej – z wyjątkiem poniedziałków, niedziel i świąt.

W nagłych wypadkach o każdej porze na telefon.

Wszystko o sakramentach

POGRZEB CHRZEŚCIJAŃSKI
Chrześcijański sens śmierci ukazuje się w świetle Misterium Paschalnego Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, w którym złożyliśmy naszą jedyną nadzieję. Chrześcijanin, który umiera w Chrystusie Jezusie, „opuszcza to ciało i staje w obliczu Pana”/KKK 1681/

Śmierć w rodzinie należy do najbardziej przykrych, często też bardzo trudnych przeżyć. Niech pociechą dla nas będzie wiara w życie wieczne. Jezus zapewnia nas: „Kto wierzy we Mnie, choćby i umarł, żyć będzie”.

Przy załatwieniu spraw związanych z pogrzebem konieczny jest akt zgonu z USC, karta zgonu i potwierdzenie przyjęcia sakramentów świętych przed śmiercią /od kapelana jeśli w szpitalu /.

Ze względu na wyjątkowy charakter, można go zgłaszać poza godzinami kancelaryjnymi.